Новинар РТРС-а разговарао са хрватским заробљеником из Азовстала (ВИДЕО)


Екипа Радио-телевизије Републике Српске је у доњецком затвору разговарала са Хрватом Вјекославом Пребегом којег су руске снаге заробиле у Мариупољу приликом покушаја бијега из челичане Азовстал.

Објављен је један дио ексклузивног разговора који је водио ратни репортер Данијел Симић, у којем Хрват каже да се према њему поступа човјечно у затвору.

Он се иначе борио на украјинској страни, а био је дио пука Азовстал. Ухваћен је и притворен у покушају бијега из челичане.

У снимљеној изјави је послао поруку својој породици и сународницима који можда планирају доћи да се боре у Украјину.

„Ни случајно, нек се прво информирају какав је то рат“, рекао је он додавши да није гладан, жедан те да добија потребну медицинску помоћ.

РТРС је исјекао само два минута њиховог разговора у којем Пребег тврди да руски војници нису нехумани.

Комплетан разговор ће бити објављен сутра.


ТВОЈЕ МИШЉЕЊЕ!?

НОВО
Немири и пуцњава на Космету: Подигнута борбена готовост Војске СрбијеСтошић: Хвала Херцеговини на љубави и гостопримствуИВАН ЋЕ ЖИВЕТИ ЖИВОТ ДОСТОЈАН ЧОВЕКА, ДОБРИ ЉУДИ СУ МУ ПРЕОКРЕНУЛИ ЖИВОТ: Хероји су нам ОТКРИЛИ СВЕ о томе, ДИВНО!Мошти мајке Светог Василија Острошког изложене у цркви у Мркоњићима – Вјерници ће их цјеливати у наредним данимаЕлектротехнички факултет у Подгорици евакуисан због пријетње: Оно у Србији је ништаУ Модричи избјегнута трагедија: Мушкарац пиштољем пријетио да ће убити 2 особеУхапшен масовни убица из Младеновца: Сумња се да је имао саучеснике!Осам мртвих, више од 10 рањених у пуцњави код Младеновца, 600 припадника специјалних јединица трага за нападачем„ОН ЈЕ РАЗМАЖЕНО, ОБЕСНО, МОНСТРУОЗНО ДЕТЕ!“ Тишину испред школе прекинуо вапај једне мајке: „Био ми је у кући, а моја ћерка му је била на списку“ (ВИДЕО)Црна Гора: Први пут одата пошта жртвама НАТО бомбардовања