Затворена сва бирачка мјеста у Приједору, излазност мања од 31 одсто

ПРИЈЕДОР – У Приједору су у 19.00 часова затворена сва бирачка мјеста за пријевремене изборе за градоначелника којег грађани бирали међу 14 кандидата.

До 19 часова гласало око 25.826 бирача, што је 30,98 одсто од укупног броја бирача са правом гласа, саопштено је из Градске изборне комисије.

Приједорчани су од 7.00 часова јутрос могли са гласају на 130 редовних бирачких мјеста, једном бирачком мјесту за гласање на непотврђеним гласачким листићима, код три мобилна тима и једног посебног ковид 19 мобилног тима.

Право гласа имало је 86.329 бирача укључујући 608 бирача регистрованих за гласање у одсуству који право гласа остварују лично на бирачком мјесту у Приједору и 2.851 бирача регистрованог да гласа путем поште.

За посматрање избора Централна изборна комисија БиХ је акредитовала 148 посматрача удружења грађана и два посматрача ОХР-а, док је ГИК Приједор акредитовао 732 посматрача политичких субјеката.

Затварањем биралишта престала је изборна тишина.

ГИК је најавио конференцију за новинаре најавио за 19.30 часова.

Пријевремени избори за градоначелника Приједора расписани су након што је Далибор Павловић 11. октобра поднио оставку на ову функцију.


ТВОЈЕ МИШЉЕЊЕ!?

НОВО
Немири и пуцњава на Космету: Подигнута борбена готовост Војске СрбијеСтошић: Хвала Херцеговини на љубави и гостопримствуИВАН ЋЕ ЖИВЕТИ ЖИВОТ ДОСТОЈАН ЧОВЕКА, ДОБРИ ЉУДИ СУ МУ ПРЕОКРЕНУЛИ ЖИВОТ: Хероји су нам ОТКРИЛИ СВЕ о томе, ДИВНО!Мошти мајке Светог Василија Острошког изложене у цркви у Мркоњићима – Вјерници ће их цјеливати у наредним данимаЕлектротехнички факултет у Подгорици евакуисан због пријетње: Оно у Србији је ништаУ Модричи избјегнута трагедија: Мушкарац пиштољем пријетио да ће убити 2 особеУхапшен масовни убица из Младеновца: Сумња се да је имао саучеснике!Осам мртвих, више од 10 рањених у пуцњави код Младеновца, 600 припадника специјалних јединица трага за нападачем„ОН ЈЕ РАЗМАЖЕНО, ОБЕСНО, МОНСТРУОЗНО ДЕТЕ!“ Тишину испред школе прекинуо вапај једне мајке: „Био ми је у кући, а моја ћерка му је била на списку“ (ВИДЕО)Црна Гора: Први пут одата пошта жртвама НАТО бомбардовања