Сјајна Звезда побиједила Гент: На корак од европског прољећа

Црвено-бели срушили Гент нестварном голчином и “жабицом”!

Фудбалери Црвене звезде савладали су у гостима Гент са 0:2 (0:1) у 4. колу Лиге Европе и направили врло важан корак ка проласку у шеснаестину финала овог такмичења.
Да ли ће првак Србије играти и на пролеће на међународној сцени још увек није решено, мада му услед победе Хофенхајма против Либереца (0:2) само бод треба за пролазак даље. А тај бод може да се освоји или 3. децембра против Немаца Београду, или на гостовању Либерецу седам дана касније.
Што се тиче меча у Белгији, оно што је Његош Петровић урадио у првом минуту било је довољно не само за вођство, већ најавило и славље екипе Дејана Станковића, за коју се у другом полувремену у стрелце уписао и дефанзивац Немања Милуновић.

Јер, само што је утакмица почела, црвено-бели су брзо извели корнер, а два кратка додавања била су увод у мајсторију која је уследила са леве стране. Петровић је лопту примио на око 25 метара од гола, направио корак, два и распалио по њој – пославши је неодбрањиво у горњи угао гола домаћих.

Ипак, оно што је потом уследило, мало је изнарвирало Станковића. Његови изабраници су, наиме, почели да врло рано чувају стечено вођство, и то на начин да су своје акције хтели да заврше “чим пре”, а покретљива екипа вицепрвака Белгије то није дозвољавала. Не када у тиму Звезде нема главних креативаца као што су Катаи и Канга.

Бедем црвено-белих је, међутим, иако стално нападан (однос у шутевима 11:1 у првом полувремену) само једном “напукао”, и то тек у 44. минуту, када је Милан Борјан сјајном интервенцијом спречио да лопта уђе у гол, тик испод пречке, после центаршута Фортуне и сјајне реакције главом Букарија.

А после 13. шута домаћих, који су са иницијативомо наставили и у другом полувремену, уследио је шок за њих, а нова радост за све којима је Звезда у срцу. Играо се 58. минут када је Бен идеално извео корнер с леве стране, а Милуновић са руба петерца послао главом неодбрањиву “жабицу” у даљи угао за великих и, испоставило се недостижних, 0:2.

Гент је пробао и изменама, и шутевима из свих позиција и на све начине да се врати у меч, али… Узалуд. Јер, шта је успело да прође кроз двоструки Звездин бедем – заустављао би на гол-линији Борјан, па је уз одређене промене у формацији (лакше повређеног везисту Петровића заменио је Ераковић), Станковић ојачао одбрану и омогућио својој екипи да, после силних налета супарника, мирно приведе овај меч крају.